Mağaza Poşetlerin Özellikleri Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mağaza Poşetlerin Özellikleri Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alışverişlerimizde kolaylık olması bakımından hemen hemen her mağazada kendi legolarını taşıyan poşetler vardır. Aldığımız ürünleri derli toplu bir şekilde taşıyabilmek için önemlidir. Büyük alışveriş marketlerinde kasiyerler ürünleri boyutuna göre poşetlemiyorlar. Küçücük bir ürün için çok büyük boy poşet verebiliyorlar. Bence bu poşet israfına giriyor. Genellikle poşetler kimyasal malzeme kullanılarak yapılıyor. Fazla poşet kullanıldığı zaman doğaya kirlilik olarak geri dönüyor. Firmalar poşetleri daha çok kendi reklamlarını yapmak için kullanıyorlar. Tabii ki müşterinin konforu için de olduğu unutulmamalı. Mağaza poşeti çeşitli boyutlarda tercih ediyorlar. Kaliteli malzemeden yapılan poşetler uzun süre farklı yerlerde kullanılabiliyor. Hayatımıza kolaylık sağlıyor.

Mağaza Poşetleri Nasıl Olmalı?

Poşet imalat firmaları ürettikleri poşetleri genellikle plastik malzemelerden yapıyorlar. Hem hafif, hem de daha ucuz olduğundan. Ama bizlerin bilinçli olması gerekiyor. Alışverişlerimizi yaptığımız mağazalardan ürünlerimizi alırken dikkat etmeliyiz. Geri dönüşümü olan, çevreye zarar vermeyen cinslerini teşvik etmeliyiz. Tercihlerimizi ona göre yapmalıyız. Büyük bir sektör haline gelen ambalaj firmaları talebe göre üretim yapmalı. Bizim önceliklerimiz olmalı. Geleceğimizi de düşünmeliyiz. Zararlı olan hiç bir malzemeyi kullanmamalıyız. Kullan at tarzı poşetler çevre kirliliğine sebep veriyor. Karton ya da bez poşetleri tercih etmeliyiz. Büyük bir sorumluluktur aslında… İhtiyacımız olduğu kadarını kullanmalıyız. Çok büyük avantajları var, taşıma kolaylığı sunuyor bize. Mağaza poşeti kumaş ya da kartondan olursa geri dönüşümü de olabiliyor. Eğer alışverişte kullanmak için file veya kendi çantalarımızı tercih etmeliyiz.

Mağaza Poşetinin Seçimi

Büyük firmalar müşteri memnuniyetini ön planda tutuyorlar. Gereken her türlü konforu sağlıyorlar. Poşet konusunda da daha özenli davranıyorlar. Diyeceksiniz ki pahalı ürün sattıkları için daha kaliteli ambalaj ya da poşet kullanıyorlar. Zaten onun masrafını çıkarıyor. Küçük firmalar maliyetlerini en aza çekmek için her türlü kalemden kısıtlama yapıyorlar. Ambalaj ve poşetlerde bunlardan biridir. Ama toprağa ve çevreye verilecek zarar göz ardı ediliyor gibi. Bizler bilinçlenelim, kanserojen olan naylon poşetleri mümkün olduğunca az kullanalım.  Mağaza poşeti üretimi yapan firmalarda bu talebe cevap verecektir.

 

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En son mesaj

Bez Torba Kullanımın Önemi Nedir?

Bez torba kullanmak diğer tüm poşet ve çanta modellerine oranla her zaman daha kaliteli ve hijyeniktir. Bez kumaşlardan elde edilen poşet ve çantalar, plastik ve naylon kumaşlardan elde edilen poşet ve çantalara oranla ...

Devamını Oku