Baskılı Poşet Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Baskılı Poşet Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Uzun yıllardır günlük yaşamda her insan her gün sadece eline sığmayacak kadar çok olan eşyalarını taşımak için poşet kullanmaktadır. Poşetler ihtiyaca göre çeşitlendirilmektedir. Kullanılan hemen hemen her poşet üzerinde çeşitli baskılar bulunmaktadır. Baskılı poşet sayesinde istenilen mağazanın reklamının yapılması sağlanmaktadır. Baskılı olan poşetin genellikle her iki tarafında büyük ve dikkat çekici renkler kullanılarak markanın ismi yazılırken adresi ve telefon numarası gibi iletişim bilgileri de yer almaktadır. Eğer farklı şubeleri var ise onların da genelde belirtildiği görülmektedir. Baskılı poşeti en çok marketler, eczaneler ve giyim mağazaları tercih etmektedir. Özellikle ünlü markaların hazırlattıkları poşetler adeta çantaya benzeyen son derece kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen dikkat çekici havalı görünüme sahiptir. Mağazanın kalitesi ürettiği poşetten gelir mantığı ile akılda kalıcı modeller seçilir.

Baskılı Poşetin Avantajları Nelerdir?

Genellikle tanıtım için veya markalaşan bir yerin daha da yaygınlaşması için baskılı poşet tercih edilmektedir. Toplu basım ile yaptırılan belli bir kalıba bağlı kalarak markalaşan poşet modeli maliyet açısından da uygun olmaktadır. Fazla basım ile aynı baskı modelinden yaptırmak her zaman maliyeti düşürmekte üreticiye kazanç sağlamaktadır. Bazı markalaşan ve bir çok mağazası bulunan isimler özellikle indirim dönemlerinde özellikle poşetin büyük kısmını indirim yazılarının kapladığı özel poşetlerin basımını yaptırırlar. Bu sayede poşet üzerinde indirim yazısını gören birinin mağazaya gitmesini sağlayarak dikkat çekmiş olurlar. Kış bahar gibi sezon değişimlerinde de poşetlerin renklerini değiştirerek dikkat çekerler.

Baskılı Poşetin Diğer Poşetlerden Farkı Nedir?

Baskılı poşet kullanıldığı malzemeye göre çeşitlilik göstermektedir. Plastik, bez, karton gibi çeşitlerde üretilebilme imkanı vardır. Düz renk bir poşete göre baskılı poşet hem görsel olarak daha güzel olup hem de genellikle daha kalitelidir. Baskılı poşetler genellikle çok fazla sayıda bastırıldıkları için üretildikleri malzemelere dikkat edilip çabuk deforme olmaması ve doğa dostu olmasına özen gösterilmektedir. Baskılı bez malzeme kullanılarak hazırlanan poşet olarak tanıtım amaçlı kullanılan çantalar daha çok üniversite tercih dönemlerinde okullar tarafından öğrenci adaylarına dağıtılarak hem onları etkilemek hem de tek kullanımlık olmayarak defalarca yıkanarak kullanılma olanağı sağlayan bu poşet görevi gören çantalar tanıtım için avantaj sağlamaktadır.

 

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En son mesaj

Bez Torba Kullanımın Önemi Nedir?

Bez torba kullanmak diğer tüm poşet ve çanta modellerine oranla her zaman daha kaliteli ve hijyeniktir. Bez kumaşlardan elde edilen poşet ve çantalar, plastik ve naylon kumaşlardan elde edilen poşet ve çantalara oranla ...

Devamını Oku